Завідувач кафедри конярства і бджільництва, професор Повозніков Микола Гаврилович ініціював проведення наукової конференції у форматі студентської дискусії присвяченій заснуванню кафедри та її першому завідувачу Василю Антоновичу Нестерводському. Микола Гаврилович запросив представників трьох факультетів до участі в урочистому заході: маркетологів і ветеринарів першокурсників, а модератором наукової дискусії доцента кафедри журналістики та мовної комунікації Вероніку Василівну Чекалюк.
1000 святкову зустріч відкрив промовою Микола Гаврилович, розповів про здобутки кафедри й вагомий внесок учених минулого й сьогодення, презентував студентам перспективи навчання в НУБіП та і розпочав конференцію надавши слово Вероніці Василівні й студентам. Маркетологи запропонували ветеринарам презентації про бджільництво та дослідників галузі, зокрема про В.А. Нестерводського. У відповідь ветеринари продемонстрували свої виступи на тему "Бджільництво", кожен спікер зацікавив аудиторію і отримав десятки додаткових питань по темі дослідження.
Обговорення тривало протягом дня. Під час кави-брейк у еко форматі відбулася дегустація продуктів бджільництва: унікальних медів, пилку. Важливо не лише обговорювати тему, а мати нагоду покуштувати та наочно побачити те, про що йдеться. Професор Повозніков запросив студентів на екскурсію володіннями кафедри, розповів про виготовлені В.А. Нестерводським і колегами навчальних експонатів, що збереглись до сьогоднішнього дня й зберігаються у музеї нинішнього другого навчального корпусу; показав сучасні аудиторії та лабораторію для проведення занять з бджільництва.
Наукова зустріч тривала до пізнього вечора, студенти заохоченні цим заходом залучили колег, а Микола Гаврилович невтомно проводив екскурсії та наукові батли. Цей день запам’ятається науковцям кафедри і студентам, це початок доброї науково-практичної традиції. Цього дня студенти і гості на пасіці слухали лекції, виконували інтерактивні практичні заняття. У НУБіП відбудеться грандіозний щорічних захід: 31.10.19. День відкритих дверей для студентів з коледжів та 01.11.19 День відкритих дверей для випускників шкіл. Ця конференція, ініційована Миколою Гавриловичем - орієнтована на підвищення інтересу абітурієнтів до навчання в НУБіП.
"Так само й ті, що розвозять по містах знання і продають їх оптом або вроздріб кожному, хто лиш забажає; хоч вони захвалюють усе, що мають на продаж, все-таки, можливо, мій дорогий, серед них дехто і не знає до ладу, чи те, що він продає, корисне для душі, чи шкідливе. Подібно не знають цього й ті, хто в них купує, хіба що знов-таки трапиться хтось тямущий в лікуванні душі. Таким чином, якщо ти добре знаєш, що тут корисне, а що шкідливе, то, не задумуючись, можеш здобувати знання і в Протагора, і в будь-кого іншого. Якщо ж ні, то гляди, мій друже, коли б ти не програв те, що найдорожче, бо гра тут ризикована. Адже далеко більший ризик буває при купівлі знань, аніж при купівлі харчів. Бо коли купиш харчі й напої у рознощика або крамаря, то можеш їх узяти в інші посудини і, перш ніж прийняти їх у своє тіло як їжу чи питво, можеш їх зберігати у себе вдома, порадитися із знавцем, що слід їсти або пити, а що ні, а також в якій кількості й коли, так що при такій купівлі ризик невеликий. Інша річ — знання. Його не можна взяти в якусь посудину, а, заплативши за навчання, треба прийняти у власну душу і, навчившись чого-не-будь, піти геть із шкодою для себе або з користю"/Платон/