Неділя, 12.05.2024, 19:53





Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Увага!
[02.11.2020][Оголошення]
конференція (0)
[22.10.2017][Шукаю роботу]
вимоги (0)
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Головна » 2018 » Жовтень » 23 » Птахівництво
20:06
Птахівництво

Породи та кроси курей

У світі налічується понад 100 порід курей. За існуючою класифікацією всі породи поділяють на яєчні, м’ясо-яєчні та м’ясні.

Основною господарсько корисною ознакою яєчних курей є висока несучість і невелика маса тіла. Кури цих порід характеризуються ранньою статевою зрілістю й здатністю до тривалої безперервної продуктивності. До яєчних порід курей відносять леггорн і російську білу.

Кури породи леггорн виведені в США. За кольором оперення їх поділяють на білих, куріпчастих (бурі), полових, чорних, блакит­них. Найбільшого поширення у світі набули білі леггорни. Вони міцної конституції, добре акліматизуються, витривалі, скороспілі.

Середня жива маса півнів — 2,7, курок — 1,8 — 2 кг; несучість — 220 — 240 яєць за рік, маса яйця — 57 — 60 г, шкаралупа біла, інку­баційні якості високі, заплідненість яєць близько 95 %, вивід молод­няку — понад 80 %. У нашу країну леггорнів вперше завезли у 1925 — 1927 рр. із США, Великої Британії та Данії. Далі в різні регі­они країни їх завозили періодично. З 1952 р. курей породи білий леггорн кращих світових кросів і спеціалізованих ліній завозять із Канади, Нідерландів, Німеччини та Японії.

Російська біла порода виведена в колективних і державних господарствах Російської Федерації схрещуванням місцевих курей з леггорнами. Подальша робота велася відбором та підбором найпродуктивнішої птиці та розведенням її в собі. Нині російських білих курей зберігають як генофонд, і селекційна робота з ними зо­середжена в експериментальних господарствах науково-дослідних закладів та в окремих племзаводах.

До м’ясо -яєчних порід відносять: полтавських глинястих, первомайських, нью-гемпшир, сусекс, австралорп. Залежно від породи жива маса півнів становить 2,5 — 3,8, курок — 2,1 — 3,5 кг; не­сучість — 150 — 200 яєць. Птиця наведених порід придатна для одержання яєчних і м’ясних гібридів, а також розведення у приватних господарствах.

З метою отримання гібридного молодняку використовують такі м ’ ясні породи курей, як корніш і плімутрок.

Кроси. Птахофабрики яєчного напряму продуктивності нині працюють в основному з кросами Білорусь-9, Ломанн Браун, ІСА Браун, ІСА Білий Хайсекс білий і коричневий, Тетра SL, Хай- Лайн, Шейвер 579.

На основі завезеного з Канади кросу 444 було створено трилінійний крос Білорусь-9. Простим дволінійним гібридом (лінії породи білий леггорн) є материнська форма, а батьківською — лінія курей сірої каліфорнійської породи, які характеризуються високою несучістю й відносно великою масою яєць. Основні показники виведеного кросу: несучість — 240 — 260 яєць, маса яйця — 58 — 60 г, витрата корму на 10 яєць — 1,65 — 1,86 кг.

Кроси зарубіжної селекції мають високу продуктивність. Так, у 135 — 140-денному віці курочки цих кросів досягають 50 % несучості; від дорослих курок за рік отримують 300 — 312 яєць середньою ма­сою 63 — 64,5 г і витратами корму на 1 кг яйцемаси 2,06 — 2,20 кг.

 

Переглядів: 413 | Додав: Повозніков | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 Повозніков  
0
Степан Руданський – Печені яйця
Підсунувся на весіллі
Козак до дівчини,
Давай її підмовляти
Дати табачини.Але вона “Не дам, – каже, –
Бо казала мати,
Що від того, часом, можна
Животину мати… ““Не журися, – козак каже, –
Не знатимуть люди:
В мене яйця печенії –
Дитини не буде!..”“А чи ж правда печенії?”
“Печені, їй-Богу!..”
“А з печених то не буде?”
“Не буде нічого!”“Е, таке-то що не буде?”
“Та ж спитай хоч тата.
Чи з печених яєць коли
Бувають курчата?”Бігцем дівка до матері,
Матері питає:
“Чи з печених яєць коли
Курча вилізає?”“Та ні, доню, – мама каже, –
Або що за диво?”
“Ет, мамухю, не питайте!” –
Та із дому живо.Дала міцно козакові –
Трісла табачина,
Але ба! через півроку
Росте табачина.І ото вже і запаски,
Бідна, не зав’яже,
Тогди вона до матері
Та й матері каже:“Тіштесь, – каже, – тепер, мамо,
Коли одурили!..
Таж печені були яйця,
А що наробили!..”

1 Повозніков  
0
Благодаря изобретению немецких ученых птицеводы смогут сэкономить миллионыДля отрасли птицеводства петухи не играют существенной роли (они не способны нестись и их обычно не используют для выращивания мяса), поэтому большинство цыплят мужского пола фабрики сразу ликвидируют. В связи с этим часть расходов на инкубацию является неоправданной. Но скоро ситуация в отрасли птицеводства изменится и предприятия смогут сэкономить миллионы - все благодаря новому изобретению немецких ученых из Лейпцигского университета.Проект Seleggt предлагает инновационную технологию определения пола цыплят, еще до того как яйца помещают в инкубатор. Специальное устройство с помощью лазера делает в скорлупе микроскопическое отверстие, через которое забирается образец биоматериала. Содержимое яйца исследуют на гормоны. Если женские гормоны приваливают, то яйцо поступает в инкубатор, если же нет - его пакуют и отправляют на продажу.
Руководитель проекта Людгер Брелоки отмечает, что отныне на фабриках, где установлена ​​аппаратура Seleggt не приходится убивать петухов, а предприниматели получают дополнительный доход от реализации яиц. Уже в следующем году все крупные немецкие птицефабрики должны перейти на новую технологию.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz